II miejsce w konkursie "Po góralsku i nie tylko "

Po góralsku w przedszkolu i nie tylko
Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej wzięło udział w Regionalnym Konkursie Artystycznym „Po góralsku w przedszkolu i nie tylko” zorganizowanym przez doradców metodycznych Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” Rybnik. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat kultury i sztuki góralskiej oraz rozwijanie u dzieci kreatywności i umiejętności współpracy. Przedszkolaki wykonały piękną pracę plastyczną, zatańczyły taniec góralski, zaśpiewały piosenkę góralską oraz uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych zgodnie z konkursowym scenariuszem zajęć. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie wszystkich etapów konkursowych. Szczególnie smakowały im ,,Bombolki”- deserowy przysmak kuchni podhalańskiej, drożdżowe bułeczki polane roztopionym masłem i miodem.
Nasze przedszkole zdobyło II miejsce w konkursie „Po góralsku w przedszkolu i nie tylko ”.
Nagrodę przekazali: pani Beata Białowąs – Członek Zarządu Województwa Śląskiego i pan Bogusław Lalik – wiceprezes Stowarzyszenia Natura i Ekologia w czasie konferencji podsumowującej „Rok Górali w Województwie Śląskim” oraz 15-lecie działalności Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” Rybnik.
Serdecznie gratulujemy.