XII Między Przedszkolna Spartakiada

Po kilku latach przerwy wróciliśmy do organizowania   zawodów sportowych najstarszych grup- Między przedszkolnej Spartakiady. 7 czerwca odbyła się XII Gminna Między przedszkolna Spartakiada Przedszkolaków, którą objął Patronatem Honorowym Burmistrz Miasta Kuźni Raciborskiej Pan Paweł Macha. Powodzenia wszystkim uczestnikom i życzenia dobrej, bezpiecznej zabawy przekazała  z-ca Burmistrza Pani Sylwia Brzezicka-Tesarczyk. Urząd Miasta zafundował dla wszystkich dzieci piękne nagrody: złote medale, puchary i sprzęt sportowy na cele spartakiady.  Piękna pogoda dopisała przez cały przebieg zawodów. Główny okrzyk całego wydarzenia sportowego to: ""HIP, HIP- HURA,HIP, HIP-HURA SPARTAKIADA  NA STO DWA" . Ponadto pojawiło się wiele okrzyków dopingujących poszczególne przedszkola. W tym wydarzeniu wzięły udział:

Przedszkole Nr 1 Kuźnia Raciborska z Oddziałem Zamiejscowym  w Turzu

Przedszkole Nr 2 Kuźnia Raciborska- organizator wydarzenia

Przedszkole Rudy

Społeczne Przedszkole w  Budziskach

Najstarsze przedszkolaki z wyżej wymienionych przedszkoli wzięły udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Dzieci wykazały się ogromną sprawnością fizyczną co wpłynęło na jednoznaczny werdykt jury- wszystkie przedszkola zdobyły I miejsce-  złote medale i puchary.  Dzieciom podczas wydarzenia zapewniono napoje, ciepły posiłek i  smaczne jabłuszkowe ciasto. Wszystkie dzieci otrzymały zdrowe jabłuszka ufundowane przez  Radę Rodziców Przedszkola NR 2 w Kuźni Raciborskiej.