TERAPIA RĘKI- ZAJĘCIA ZDALNE DLA GRUPY 5-LATKÓW

Do zajęć potrzebujemy:

-białą kartkę A3 lub A4

- farby plakatowe

Tematem pracy jest Wiosna. Przygotowujemy sobie stanowisko do zajęć tak, aby nie pomalować stołu czyli dajemy jakąś gazetę pod kartkę. Rozkładamy farby i zaczynamy malować, ale nie pędzlem tylko palcami.  Powodzenia

W plikach do pobrania znajdziecie film instruktażowy do tematu oraz zdjęcia przykładowych prac.

TEMAT: PODUSZKA NA IGŁY

Do zajęć potrzebujemy:

- igłę

- nici

- kawałek materiału

- watę

- nożyczki

- prostokąt z papieru o wymiarach 11,5cmx9cm

Poproście rodziców o pomoc. Przygotowujemy sobie prostokąt wycięty z papieru o wymiarach 11,5cmx9cm. Odrysowujemy na materiale 2 razy prostokąt obok siebie tak, aby można było go złożyć. Wycinamy odrysowany prostokąt z materiału. Obracamy materiał na wewnętrzną stronę i nawlekamy nitkę do igły, robimy supełek. Mamy już wszystko gotowe więc zaczynamy szyć. Poproście rodziców o pomoc w nawlekaniu igły. Uważajcie na igłę, żeby się nie pokłuć. Powodzenia.

Wasze prace możecie wysyłać na przedszkolnego FB.

W plikach do pobrania znajdziecie film instruktażowy oraz zdjęcia.