CZY INNY ZNACZY GORSZY?- Moduł III „Czy inny znaczy gorszy”

W grupie 5-latków w dniu 18 grudnia 2019 zostały przeprowadzone zajęcia na temat „Czy inny znaczy gorszy?” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Na początku nauczycielka przeczytała dzieciom bajkę „Brzydkie kaczątko” H.CH. Andersena. Została przeprowadzona z dziećmi rozmowa na temat bajki, głównego bohatera. Nauczycielka wytłumaczyła znaczenie słowa TOLERANCJA. Dzieci zrozumiały, że każdego człowieka trzeba szanować nie ważne jaki ma kolor skóry, jakim językiem się posługuje, czy jest niepełnosprawny. Dlatego, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, zrozumienie, empatię i życzliwość. W końcowej części zajęć dzieci zrobiły pracę plastyczną PAPIEROWY ŁABĘDŹ.