ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE 30.03-03.04.2020

W tym tygodniu zapraszamy dzieci do usprawniania motoryki małej poprzez nastepujące ćwiczenia:

1. Odwzorywanie układu zapałek

W plikach do pobrania znajdą Państwo wzory układów zapałek. Zadaniem dzieci jest wykonanie układu takiego samego jak na obrazkach.

2. Paluszkowe zabawy

Przygotowaliśmy kilka wzorów, które dziecko musi wyciąć, pokolorować, przyozdobić a następnie użyć do zabawy:) Podczas wycinania otworów na paluszki dziecko może potrzebować państwa pomocy.

Przykłady paluszkowych zabaw znajdą Państwo tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=E3QJaDOdJ7A&feature=emb_title

3. Łowienie rybek za pomocą słomek

Zabawa dla dzieci łowienie rybek to świetna propozycja dla wszystkich przedszkolaków.

Do zabawy potrzebujemy makaron “rurki” i słomki z możliwością wyginania. Wprowadzamy dzieci do zabawy tłumacząc, że wygięte słomki to nasze wędki, a makaroniki to rybki. Jeśli mamy więcej czasu na przygotowanie zabawy, możemy wspólnie z dziećmi pomalować makaroniki niczym kolorowa ławica morskich rybek.

Miłej zabawy:)